بهسازي و مقاوم سازي زمين

امروزه به دليل بالا رفتن ارزش زمين، لزوم احداث سازه‌هاي سنگين و بزرگ در مناطق خاصي از شهرهاي بزرگ ، بالا بودن هزينه‌هاي اجرائي، حجم بالاي سرمايه‌گذاري در هر پروژه، لزوم پايداري سازه‌ها در مقابل زلزله و بالارفتن سطح استانداردهاي ساخت و ساز و ... توجه متخصصين به موضوع بهسازي و مقاوم سازي زمينجلب شده و روش‌هاي عمومي آن در جهت كاهش هزينه‌هاي بهسازي ، بطور مستمر دستخوش تغيير و تحول گشته و به دنبال آن تجهيزات و ماشين‌آلات جديدي ابداع مي‌شود.

در همين رابطه كوتاه كردن زمان اجراي پروژه‌هاي بهسازي نيز از اهميت بالايي برخوردار بوده و در پروژه‌هائي كه بخشي از منابع مالي آن‌ها از تسهيلات بانكي يا فروش اوراق مشاركت تأمين مي‌شود مورد توجه ويژه سرمايه‌گذاران مي‌باشد. پايدارسازي گودبرداري‌ها – كه از جمله روش‌هاي بهسازي خاك مي‌باشد – در شهرهاي بزرگ رواج بيشتري پيدا كرده و روز به روز گسترده‌تر مي‌شود ليكن به علت پائين بودن تجربة واحدهاي طراحي و اجراي چنين پروژه‌هائي به يك فعاليت مخاطره آميز تبديل شده و همه ساله جان چندين نفر از هموطنان عزيزمان قرباني اين حوادث مي‌گردند.

طراحي و اجراي گودبرداري‌هاي عميق در مجاورت ساختمانهاي بلند و ساختمان‌هاي قديمي و آثار تاريخي و تأسيسات زير بنائي، مسلزم توجه به نكات مهمي است كه فقط از عهدة متخصصين با تجربه و خبره برآمده و افراد كم تجربه بايستي از قبول مسئوليت آن احتراز كرده و از عواقب آن بيمناك شوند. در اين خصوص كارفرمايان نيز بايد در جهت حفظ منافع واقعي و دراز مدت خود، هزينه‌هاي لازم براي انجام مطالعات ژئوتكنيكي و شناسائي ساختمان‌ها و تأسيسات زير بنائي مجاور و ارجاع كار به اشخاص حقوقي صاحب صلاحيت را جزو هزينه‌هاي اصلي خود منظور نموده و آن را تضييع مال تلقي ننمايند.

خانه توانمندیهای ویژه

ورود کاربران

تماس با دفتر مرکزی

آدرس: تبریز - بلوارائل گلی - الهی‌پرست - کوچۀپنجم - پلاک 15

اطلاعات تماس